بیوگرافی

 

محمدعلی مرندیان (به انگلیسی: Mohammad Ali Marandian) زاده ۰۳ آذر ۱۳۴۶ (۲۴ نوامبر ۱۹۶۷) متولد تهران، (ایران) قهرمان نامدار اتومبیلرانی ایران است. وی علاقه و استعداد به رشته اتومبیلرانی را از سن ۷ سالگی با ماشینهای کارت در پارکهای تفریحی در خود یافت و فعالیت حرفه‌ای را از سال ۱۳۶۹ با شرکت در مسابقات سرعت کانون جهانگردی ایران در پارک ارم با کسب مقام سوم آغاز و سپس با شرکت در مسابقات پارکینگ شماره ۹ و پیست اتومبیلرانی مجموعه ورزشی آزادی زیر نظر فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ادامه داد.

در طی این سالها مقامهای متعددی در کلاسهای مختلف رشته سرعت و همچنین اولین قهرمانی سال در رشته کارتینگ و ۳ سال پیاپی قهرمانی سال در رشته رالی و یک قهرمانی در رشته دریفت و یک قهرمانی در رشته آفرود را در کارنامه خود ثبت کرده است. رشته‌های مورد فعالیت او بین سالهای ۱۳۶۹ الی ۱۳۸۹ عمدتاً رالی، مسابقات سرعت، کارتینگ، آفرود و دریفت بوده است.

هم اکنون وی در زمینه آموزش به جوانان علاقه مند به این رشته مشغول بکار می‌باشد.

پس از گذراندن دوره‌های لازم، در تاریخ ۱۳۸۰/۰۵/۲۰ طی حکمی از جانب معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی آقای هاشمی طباء و رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی آقای فریادشیران به دریافت حکم مربی گری درجه یک میدانی نائل گردید.

 

جدول قهرمانی

سال رشته عنوان مسابقه نوع کلاس مقام
1372/12/22 سرعت قهرمانی کشور 2000GT دوم
1375/06/30 سرعت قهرمانی کشور پراید استاندارد اول
1375/08/11 سرعت قهرمانی کشور پراید استاندارد اول
1379/09/04 سرعت قهرمانی کشور آزاد اول
1380/04/18 سرعت قهرمانی کشور آزاد اول
1380 کارتینگ قهرمان سال کشور - اول
1381/06/15 رالی قهرمانی کشور - جام زاگرس 2000 حرفه ای اول
1382/12/08 رالی قهرمانی کشور - پارس خودرو 2000 حرفه ای اول
1383/03 رالی قهرمانی کشور - تهران 2000 حرفه ای دوم
1383/05/09 رالی قهرمانی کشور - کاخ خورشید 2000 حرفه ای دوم
1383/11/27 رالی قهرمانی کشور - جام ایران خودرو 2000 حرفه ای اول
1385/06/31 سرعت قهرمانی کشور پروتون اول
1385/08/12 آفرود قهرمانی کشور 4 سیلندر دوم
1385/09/02 رالی قهرمانی کشور - همدان 1600 حرفه ای دوم
1385/10/29 سرعت قهرمانی کشور پروتون دوم
1385/12/11 سرعت قهرمانی کشور پروتون دوم
1386/02/07 سرعت قهرمانی کشور پروتون اول
1386/02/27 رالی قهرمانی کشور - تهران 1600 حرفه ای اول
1386/04/21 رالی قهرمانی کشور - کاخ خورشید 1600 حرفه ای اول
1386/09/23 سرعت قهرمانی کشور ریو استاندارد سوم
1386/10/06 رالی قهرمانی کشور - همدان 1600 حرفه ای سوم
1386/11/18 رالی قهرمانی کشور - سایپا یدک شیراز 1600 حرفه ای دوم
1386 رالی قهرمان سال کشور 1386 1600 حرفه ای اول
2007 رالی قهرمانی اروپا و بین قاره ای - استانبول N2 سوم
1387/03/01 رالی قهرمانی کشور - گلستان 1600 حرفه ای اول
1387/05/02 رالی قهرمانی کشور - سمنان 1600 حرفه ای اول
1387/08/19 رالی قهرمانی کشور - کاخ خورشید 1600 حرفه ای سوم
1387/10/05 رالی قهرمانی کشور 1600 حرفه ای اول
1387/11/23 رالی قهرمانی کشور - سایپا یدک شیراز 1600 حرفه ای سوم
1387 رالی قهرمان سال کشور 1387 1600 حرفه ای اول
2008 رالی قهرمانی اروپا و بین قاره ای - استانبول N2 دوم
1388/02/31 رالی قهرمانی کشور - اهواز 1600 حرفه ای دوم
1388/04/18 رالی قهرمانی کشور - خراسان 1600 حرفه ای اول
1388/12/12 رالی قهرمانی کشور - تهران 1600 حرفه ای دوم
1388 رالی قهرمان سال کشور 1388 1600 حرفه ای اول
1389/09/04 دریفت چند جانبه مازندران -

سمت ها

 

  • در تاریخ ۱۳۸۰/۰۳/۲۳ به پیشنهاد دبیر وقت فدراسیون، آقای حسین خداپرست طی حکمی از سوی رئیس فدراسیون آقای فریاد شیران به سمت رئیس پیست اتومبیلرانی مجموعه ورزشی آزادیمنصوب گردید و تا سال ۱۳۸۳۳ در این سمت مشغول به فعالیت بود.
  • از تاریخ ۱۳۸۳/۰۲/۱۵ تا ۱۳۸۴ از سوی دبیر وقت فدراسیون آقای حسین خداپرست و رئیس فدراسیون آقای قلعه بانی سمت مدیریت مسابقات A.T.V به وی پیشنهاد گردید.
  • در تاریخ ۱۳۸۶/۰۳/۰۲ به پیشنهاد دبیر وقت فدراسیون آقای رغبتی و طی حکمی از طرف آقای شهریاری نایب رئیس فدراسیون در کمیته کارشناسی مسابقات سرعت جهت تعیین صلاحیت حضور خودروها در کلاسهای متفاوت و سنجش سطح توانایی شرکت کنندگان در مسابقات و اعمال نظر کارشناسی در مواردی که در آئین نامه‌ها و دستورالعمل‌ها پیش بینی نگردیده باشد، به عضویت درآمد.
  • از تاریخ ۱۳۸۶/۰۷/۱۵ تا مهر ماه ۱۳۹۲، به پیشنهاد رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی وقت استان تهران آقای بیژن شفیع خراسانی، به سمت رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی شمیرانات منصوب گردید.
  • از تاریخ ۱۳۹۲/۰۲/۰۱ تا۱۰/ ۰۱/ ۱۳۹۳ به پیشنهاد رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی جزیره کیش، به سمت نایب رئیس هیئت و مسئول مسابقات کیش نائل گردید.
  • از تاریخ ۱۳۹۲/۰۸/۲۵ تا ۱۰/ ۰۱/ ۱۳۹۳ به سمت سرپرست پیست اتومبیلرانی مجموعه ورزشی آزادی منصوب گردید.
  • در تاریخ ۱۳۹۴/۰۵/۱۹ طی حکم سرپرست فدراسیون، آقای محمود صیدانلو به عضویت کارگروه برنامه ریزی و نظارت مسابقات ورزشی فدراسیون منصوب گردید.